کشش گردن یک درمان محبوب برای گردن درد و آسیب های مربوط به آن است. اساساً کشش ستون فقرات گردنی سر شما را از گردن دور می کند تا انبساط ایجاد کند و فشار را از بین ببرد. این به عنوان یک درمان جایگزین برای گردن درد در نظر گرفته می شود و به افراد کمک می کند از نیاز به دارو یا جراحی اجتناب کنند. می توان از آن به عنوان بخشی از درمان فیزیوتراپی یا به تنهایی در خانه استفاده کرد.

دستگاه‌های کشش گردن به آرامی گردن را کشش می‌دهند تا با کشیدن یا جدا کردن مهره‌ها فشار وارد بر ستون فقرات کاهش یابد. گفته می شود که هم بسیار موثر و هم سریع عمل می کند.

مزایای کشش گردن

دستگاه های کشش انواع و علل مختلف گردن درد، تنش و گرفتگی را درمان می کنند.

کشش به شل شدن عضلات کمک می کند، که می تواند به طور قابل توجهی درد و سفتی را کاهش دهد و در عین حال انعطاف پذیری را افزایش دهد.

همچنین برای درمان و صاف کردن دیسک های برآمده یا فتق دیسک استفاده می شود.

کشش می تواند درد مفاصل، رگ به رگ شدن و اسپاسم را کاهش دهد.

همچنین برای درمان آسیب‌ های گردن، اعصاب تحت فشار و اسپوندیلوز گردن استفاده می‌شود.

دستگاه های کشش گردن با کشش مهره های ستون فقرات و عضلات برای کاهش فشار و درد کار می کنند. از نیرو یا کشش برای کشش یا دور کردن سر از گردن استفاده می شود. ایجاد فضای بین مهره ها فشار را کاهش می دهد و به عضلات اجازه می دهد تا استراحت کنند. این کار عضلات و مفاصل اطراف گردن را طولانی یا کشیده می کند.

این پیشرفت ها ممکن است منجر به بهبود تحرک، دامنه حرکت و هم ترازی شود. این به شما این امکان را می دهد که فعالیت های روزانه خود را با سهولت بیشتری انجام دهید.

این درمان به طور قابل توجهی درد گردن را بلافاصله پس از درمان کاهش می دهد.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ نشان داد که کشش مکانیکی در درمان افراد مبتلا به اعصاب فشرده و گردن درد موثر است.

کشش چگونه انجام می شود؟

کشش دستی توسط فیزیوتراپیست انجام می شود. در حالی که دراز کشیده اید، سرتان را به آرامی از گردنتان دور می کنند. آنها این موقعیت را برای مدتی قبل از رهاسازی و تکرار حفظ خواهند کرد. فیزیوتراپ شما تنظیماتی را در موقعیت دقیق شما انجام می دهد تا بهترین نتایج را به دست آورد.

کشش مکانیکی توسط دستگاه انجام می شود. هنگامی که صاف روی پشت خود دراز کشیده اید، دستگاه کشش به سر و گردن شما وصل می شود. این دستگاه نیروی کششی را اعمال می کند تا سر شما را از گردن و ستون فقرات دور کند.

به طور کلی، انجام کشش ستون بی خطر است، اما به یاد داشته باشید که نتایج برای همه متفاوت است. درمان باید کاملاً بدون درد باشد.

این امکان وجود دارد که با تنظیم بدن خود با این روش عوارض جانبی مانند سردرد، سرگیجه و حالت تهوع را تجربه کنید. این حتی ممکن است منجر به غش شود. در صورت تجربه هر یک از این عوارض جانبی را متوقف کنید و با پزشک یا فیزیوتراپیست خود در میان بگذارید.

ممکن است به بافت، گردن یا ستون فقرات خود آسیب وارد کنید. اگر موارد زیر را دارید باید از کشش گردن خودداری کنید:

  • روماتیسم مفصلی
  • شکستگی یا آسیب اخیر در ناحیه گردن
  • یک تومور شناخته شده در ناحیه گردن
  • یک عفونت استخوانی
  • مشکلات یا انسداد شریان های مهره ای یا کاروتید
  • پوکی استخوان
  • بی ثباتی گردن